Otwarta Strefa Aktywności

Otwarta Strefa Aktywności OSA – powstała w ramach dotacji celowej z budżetu Województwa Łódzkiego na realizację zadania w zakresie rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej pod nazwą ” Budowa infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w postaci Otwartej Strefy Aktywności o charakterze wielopokoleniowym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Tuszynie ul. Poniatowskiego 11”.

Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 50 000 zł, z której 70% stanowi dotacja celowa w wysokości 35 000 zł.
Zrealizowane zadanie w ramach programu obejmuje trzy strefy:
– stację street workout z nawierzchnią bezpieczną (żwirową) o powierzchni 28m2, składającą się z sześciu stanowisk (2 stanowiska z
kółkami gimnastycznymi, drabinka pozioma, drabinka pionowa, 2 drążki do podciągania);
– siłownię plenerową, składającą się z sześciu urządzeń (prasa nożna + motyl, wyciskanie siedząc + wyciąg górny, surfer + twister,
wioślarz, orbitrek, rowerek);
– strefę relaksu (4 ławki z oparciem, stół do tenisa stołowego, stół do gry w szachy z czterema siedziskami, grę w kółko i krzyżyk).

Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 6 grudnia 2019r. wprowadzono regulamin korzystania z Otwartej Strefy Aktywności znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 2 w Tuszynie, ul. Poniatowskiego 11 (wejście od ulicy Narutowicza).

Inwestycja w postaci budowy małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej stworzyła przestrzeń aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej. Ogólnodostępna i bezpłatna strefa stała się miejscem aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, która w znaczący sposób podniosła estetykę przestrzeni publicznej i poprawi jakość życia mieszkańców.

 

Regulamin Otwartej strefy Aktywności: Regulamin OSA

 

 

DYREKTOR
MCSiW w Tuszynie