PROMOCJA TURYSTYKI ROWEROWEJ NA TERENIE GMINY TUSZYN

Z uwagi na fakt, że wiosna w rozkwicie i najwyższy czas aby ruszyć w teren po formę i kondycję Miejskie Centrum Sportu i Wypoczynku w Tuszynie zachęca do korzystania ze ścieżek i szlaków rowerowych znajdujących się na terenie naszej gminy.

Wyjazd z naszego miasta ułatwią nam z całą pewnością nowe ścieżki wybudowane w ostatnim czasie:

– ścieżka rowerowa od stawu przy ul. Ks. Ściegiennego biegnąca do ul. Szpitalnej,

– ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ul. Brzezińskiej do ul Kaczeńcowej (planowane jest przedłużenie ścieżki do wsi Modlica),

– ścieżka rowerowa od ul. Wysokiej w kierunku wsi Żeromin (dalsza część ścieżki do wsi Rzepki, planowana jest po wykonaniu sieci kanalizacyjnej),

– ścieżka rowerowa z Głuchowa wzdłuż ul. Inwestycyjnej do DHL, Zalando, Notino.

Wszystkie wymienione powyżej ścieżki rowerowe z całą pewnością ułatwią nam bezpieczny wyjazd rowerem z miasta i dostęp do pięknych kompleksów leśnych naszej gminy.

Kompleksy leśne wokół Zofiówki, Rydzynek, Żeromina, Poddębiny oraz Szczukwina oferują wiele kilometrów ścieżek, dróg oraz duktów leśnych rewelacyjnie nadających się do turystyki rowerowej.

Wszyscy miłośnicy rowerów trekkingowych, miejskich, górskich, kończąc na miłośnikach, coraz bardziej popularnych, graveli znajdą w okolicznych lasach co najmniej kilkadziesiąt kilometrów wspaniałych tras rowerowych. Przy tej okazji należy również wspomnieć o licznych miejscach pamięci narodowej rozmieszczonych w naszych kompleksach leśnych. W trakcie planowanej wycieczki warto je odwiedzić i spędzić tam chwilę zadumy.

Z posiadanych informacji wynika, że rozpoczął się już proces przejmowania na majątek gminy dróg zbiorczych przy autostradach przecinających tereny gminne. Wpłynie to z całą pewnością na dalszy rozwój ilości ścieżek rowerowych w Gminie Tuszyn. Planowane jest również stworzenie kolejnej ścieżki rowerowej biegnącej od centrum Tuszyna dalej ul. Moniuszki, Molenda aż do ul. Tęczowej na Rydzynkach.

Wiosna przyszła, czas wyjąć z garaży, piwnic zakurzone rowery i ruszać na trasy i szlaki rowerowe Gminy Tuszyn.

Informuję jednocześnie, że z czasem na stronach Miejskiego Centrum Sportu i Wypoczynku w Tuszynie pojawiać się będą informacje o ciekawych trasach rowerowych oraz biegowych Gminy Tuszyn (z przebiegiem tras oraz śladem gpx do pobrania, aby samodzielnie zweryfikować ich atrakcyjność).

W chwili obecnej proponuję skorzystanie ze strony- www.komoot.com (strona ułatwi planowanie wycieczki).

Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Wypoczynku w Tuszynie

Ścieżki i szlaki rowerowe w Gminie Tuszyn


 

 

 

Dyrektor

MCSiW w Tuszynie

KONSULTACJE SPOŁECZNE PLANU ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ DLA ŁOM (SUMP) WRAZ Z PROGNOZĄ ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO 

Zapoznaj się z gotowym projektem Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego2030 (z perspektywą do 2040) razem z Prognozą oddziaływania na środowisko dla projektu dokumentu. Zapraszamy mieszkańców oraz innych interesariuszy do zgłaszania uwag do dokumentu. W ramach III fazy konsultacji przedstawiamy projekt dokumentu strategicznego, którego zadaniem jest wytyczenie kierunków rozwoju zrównoważonej mobilności miejskiej i transportu na terenie ŁOM w perspektywie 2030 i 2040 roku.

Dokument znajduje się na stronie Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny, pod linkiem:

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

Uwagi do projektu dokumentu można zgłaszać:
 poprzez formularz online
 drogą elektroniczną bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres e-mail: biuro@lom.lodz.pl;
 drogą korespondencyjną, pocztą tradycyjną na adres Biura Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny, Al. Kościuszki 59/61 (VI p.) 90-514 Łódź (decyduje data wpływu);
 ustnie do protokołu w Biurze Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny, Al. Kościuszki 59/61 (VI p.) 90-514 Łódź
Formularz dostępny na stronie: https://www.lom.lodz.pl/konsultacje-spoleczne-planu-zrownowazonej-mobilnosci-miejskiej-dla-lom-sump-wraz-z-prognoza-oddzialywania-na-srodowisko/

Na uwagi czekamy do 01.04.2024 r.

Zgłoś swoją uwagę już dziś!

 

Plik do pobrania

 

Dyrektor

MCSiW w Tuszynie

NA TERENIE HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ WYMIENIONE ZOSTAŁO OŚWIETLENIE

Miejskie Centrum Sportu i Wypoczynku w Tuszynie informuje, że na terenie hali sportowo-widowiskowej wymienione zostało oświetlenie hali. Wymieniono 50 szt. lamp oświetlających halę.

Zamontowano nowoczesne, energooszczędne lamy LED, które lepiej doświetlą cały obszar hali, ale oprócz tego przyczynią się do oszczędności związanych z zużyciem energii elektrycznej.

Dyrektor

MCSiW w Tuszynie

 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

ZAWODY PŁYWACKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W dniu 28 maja 2017r. na obiekcie Krytej Pływalni „Oceanik” w Tuszynie z okazji Dnia Dziecka odbyły się zawody pływackie pod patronatem Starosty Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Tym samym zawody były podsumowaniem umiejętności zdobytych przez uczestników sekcji nauki i doskonalenia pływania zorganizowanej przez Miejsckie Centrum Sportu i Wypoczynku w Tuszynie. Z okazji Dnia Dziecka wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominek, a dla zwycięzców ufundowane zostały pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary.

X MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS III – VI

Jubileuszowe, bo już X Międzyszkolne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych klas III – VI, odbyły się w dniu 6.04.2017r na obieckie Krytej Pływalni „Oceanik” w Tuszynie. W zawodach udział wzięli uczniowie SP1 ze Rzgowa, SP z Górek Dużych, SP z Wodzina Prywatnego, SP nr 1 oraz SP nr 2 w Tuszynie. Największą ilość złotych medali zdobyli uczniowie SP nr 1 w Tuszynie. Natomiast w  sztafecie 8 x 25 m stylem dowolnym I miejsce zajęła SP nr 1 w Tuszynie. Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy.  

 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

ZAWODY PRZEDSZKOLAKÓW

Kryta Pływalnia „Oceanik” zorganizowała w dniu 17.05. 2014r. zawody dla Przedszkolaków uczestniczących w zajęciach nauki pływania w roku 2013/2014 prowadzonych przez naszych instruktorów. Zawody przeprowadzone zostały w trzech konkurencjach z podziałem na dziewczynki i chłopców. Dla wszystkich uczestników zawodów ufundowane zostały nagrody pocieszenia, zaś zwycięzcy otrzymali puchary. Wśród dziewczynek I miejsce zajęła Zuzia Stańczykowska, II miejsce Kamila Purymska, III miejsce Maja Kaczmarek. Natomiast wśród chłopców I miejsce zajął Radosław Sadura, II miejsce Wojciech Krzyżanowski, III Mikołaj Młynarczyk. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy.

 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

ZAWODY Z WYKORZYSTANIEM WODNEGO TORU PRZESZKÓD

Kryta Pływalnia „Oceanik” w dnich 12-18.05.br. udostępniony miała wodny tor przeszków Aqua Track. Z wykorzystaniem tej wodnej atracji zorganiowane zostały w dniu 13.05.br zawody dla naszych podopiecznych z sekcji nauku doskonalenia pływania. Zawody przeprowadzone zostały w kilku kategoriach wiekowych.

 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

UCZESTNICY PROGRAMU „UMIEM PŁYWAĆ”
Na obiekcie Krytej pływalni „Oceanik” w Tuszynie od marca 2014r. realizowany jest projekt powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”, który dofinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i adresowany jest do uczniów klas III w całym kraju. Głównym celem projektu jest wyrównanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie w programie uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w której nie ma pływalni. Również program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania oraz oraz edukuje z zakresu bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. W pierwszej turze programu, który jest realizowany od marca do czerwca br. biorą udział szkołyz Gminy Wolbórz i Dłutów, natomiast w drugiej turze programu od września do grudnia będą brały udział szkoły z Gminy Drużbice oraz Gminy Czarnocin.

 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

ZAJĘCIA Z NIEMOWLAKAMI

MIło jest nam Państwa poinformować, że z początkiem marca 2014r. na obiekcie krytej pływalni „Oceanik” rozpoczęte zostały zajęcia z najmłodszymi uczestnikami pływalni jakimi są niemowlaki. Zajęcia prowadzone dla niemowlaków już od 4 miesiąca życia przez szkołę pływania dla niemowląt i dzieci „Bąbelkowy Świat” pod nadzorem instruktorki p. Aleksandry Redlickiej. Cieszymy się, że tak mali uczestnicy korzystają z naszej pływalni.

 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

VII MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 04.04.2014r na obiekcie krytej pływalni „Oceanik” w Tuszynie odbyły się już po raz VII międzyszkolne zawody pływackie Szkół Podstawowych. W zorganizowanych przez SP Nr 1 w Tuszynie zawodach brały udział szkoły SP Nr 1 i SP Nr 2 w Tuszynie, SP w Wodzinie Prywatnym, SP w Górkach Dużych oraz SP w Rzgowie. Najwięcej złotych medali zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tuszynie. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcą.

 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]