Z okazji Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca br. na obiekcie krytej pływalni „Oceanik” odbyły się zawody pływackie pod patronatem Starosty Łódzkiego Wschodniego. Celem organizacji zawodów pod nazwą „Impreza sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców Powiatu Łódzkiego Wschodniego” była popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz różnych form pływania wśród mieszkańców Powiatu. Zorganizowane zawody pływackie rozegrane zostały w czterech kategoriach wiekowych: 4-6, 7-8, 9-11 i 12-16 lat, w których wystąpiły po trzy konkurencje. Zawodnicy, którzy otrzymali największą ilość punktów w poszczególnych konkurencjach w swoich kategoriach wiekowych zajęli kolejno I, II i III miejsce. Dla zwycięzców, w poszczególnych kategoriach wiekowych, ufundowane zostały puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Natomiast wśród wszystkich uczestników imprezy rozdane zostały nagrody rzeczowe.